logotyp
Login

MŠ Kamenice nad Lipou a speciální školka

 • image 19
 • image 18
 • image 17
 • image 1
 • image 2
 • image 3
 • image 4
 • image 5
 • image 6
 • image 7
 • image 8
 • image 9
 • image 10
 • image 11
 • image 12
 • image 13

Mateřská škola Kamenice nad Lipou

Vítejte na stránkách naší mateřské školy v Kamenici nad Lipou. V pracujeme podle Školního vzdělávacího programu MŠMT. Kvalifikovaní pedagogové vytvářejí příznivé podmínky k zajištění maximálního rozvoje osobnosti dětí na základě věkových a individuálních zvláštností s ohledem na přítomnost, minulost i budoucnost podle zásad zdravého životního stylu.

Naše kamenická MŠ zahájila provoz 1. září roku 1980.

Mateřská škola Kamenice nad Lipou – školka se speciálními třídami

Mateřská škola Kamenice nad Lipou má osm tříd pro děti od tří do sedmi let. Třídy MŠ Kamenice nad Lipou jsou heterogenní, šest tříd je běžného typu a dvě třídy jsou speciální. Mateřská škola Kamenice nad Lipou sídlí v ulici Na Besídce 632 , odloučené pracoviště se nachází na adrese V. Nováka 428. Školka Kamenice nad Lipou dlouhodobě spolupracuje s SPC Jihlava a s kamenickým dětským domovem. Ve školce denně používáme ...
Vchod do budovy Pohled na budovu školy

Historie mateřské školy v Kamenici nad Lipou

Historie mateřské školy v Kamenici nad LipouMateřská škola Kamenice nad Lipou byla vybudována v rámci sídlištní vybavenosti a zahájila provoz 1. září roku 1980. Škola byla dvoutřídní s celodenním provozem a kapacitou 60 dětí. V roce 1992 byla předána k užívání nová část mateřské školy – „přístavba“. Tvoří ji jedna třída, kuchyň, prádelna a tělocvična – třídy se jmenují: Broučci, Skřítci, Koťátka.

Od 1. ledna 1994 má škola právní subjektivitu. V září jsme otevřeli speciální třídu pro děti s různými druhy vad s půldenním provozem, která byla zřízena místo původní tělocvičny – Kuřátka.

V této podobě pracovala až do roku 2000, kdy pro velký zájem rodičů zdravotně postižených dětí bylo nutné zřídit namísto jedné dvě speciální třídy - jednu třídu pro děti s vadami řeči - Kuřátka a jednu třídu pro děti s více vadami - Sluníčka. V těchto třídách pracují učitelky se speciálně pedagogickým vzděláním, tradicí je několikaletá spolupráce s klinickou logopedkou, SPC Jihlava, s lékaři a psychology.

Mateřskou školou od roku 1994 prošla řada dětí s mentálním, tělesným, sluchovým řečovým, či zrakovým postižením. Tato práce naplňuje nejen nás, zaměstnance školy, ale i všechny děti, které se zde učí vzájemné toleranci a přátelství k druhým bez rozdílu toho, jaký kdo je a jak vypadá. Toto bohatství mezilidských vztahů zůstane v našich dětech zakódováno celý život.

Na základě usnesení Zastupitelstva města Kamenice nad Lipou ze dne 17. 6. 2004 usnesení G bod 1 došlo ke dni 1. 1. 2005 ke sloučení příspěvkové organizace Mateřská škola Sluníčko se speciální třídou Kamenice nad Lipou V. Nováka čp. 428 s příspěvkovou organizací Mateřská škola se speciálními třídami Na Besídce 632 Kamenice nad Lipou. Odloučené pracoviště se nachází u autobusového nádraží, v blízkosti centra města a jeho vznik se datuje rokem 1939. V současné době tvoří mateřskou školu tři třídy – Veverky, Krtečci a Myšky.

Kapacita celé mateřské školy je 181 dětí, v současné době zřizovatel dočasně kapacitu školy ponížil na 172 dětí. Mateřskou školu navštěvují i děti z dětského domova.

NÁSTĚNKA

Vítejte na našich stránkách

obrázek
Vítejte na stránkách naší mateřské školy. Pracujeme podle Školního vzdělávacího programu MŠMT. Kvalifikovaní pedagogové vytvářejí příznivé podmínky k zajištění maximálního rozvoje osobnosti dětí na základě věkových a individuálních zvláštností s ohledem na přítomnost, minulost i budoucnost podle zásad zdravého životního stylu.
MATEŘSKÁ ŠKOLA SE SPECIÁLNÍMI TŘÍDAMI KAMENICE NAD LIPOU
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů

ŠKOLNÍ JÍDELNA
Mateřská škola Na Besídce 632,Kamenice nad Lipou
od 11. dubna do 15. dubna


Pondělí: přesnídávka – rohlík se šunkou, jablko, ovocný čaj (1,3,7)
Polévka - s pohankovými vločkami (1,9)
Hl.jídlo - filety z hejka na česneku, bram. kaše, červ. řepa s mrkví, řepík
Svačina - pyré, čaj

Úterý: přesnídávka - kmínový chléb, tuňáková pomaz. s okurkou, chléb (1,3,7), kakao
Polévka - hovězí s hráškem a rýží (9)
Hl.jídlo - hrachové pyré, kuřecí roláda, salát z čínského zelí, multivitamín
Svačina - sýrová houska, jablko (1,3,7) , čaj

Středa: přesnídávka – chléb, medové máslo, hruška, granko (1,3,7)
Polévka - hrstková
Hl.jídlo - vepřové maso v mrkvi, brambory, mošt
Svačina - pudink s piškoty a sirupem (1,3,7) , čaj

Čtvrtek: přesnídávka - slunečnicový chléb, sýrová pomaz. s celerem, paprika, čaj (1,3,7,9)
Polévka - gulášová (1)
Hl.jídlo - krupicová kaše s čokoládou, ovoce, džus (1,4,7)
Svačina - banán, čaj

pátek: : přesnídávka – koláček s tvarohem, jablko (1,3,7), malcao
Polévka - rajská s ovesnými vločkami (1)
Hl.jídlo - kuře pečené na bazalce, rýže, rajče, multivitamín
Svačina - ovocná tyčinka, čaj


ZMĚNA JÍDELNÍČKU VYHRAZENA
Jídlo je určeno k okamžité spotřebě
K PITÍ JE NABÍZENA I ČISTÁ PITNÁ VODA

DOMŮ

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign